The Botanist (Ботаніст)
Джин The Botanist (Ботаніст)
Невеликий, але багатий шотландський острів Айла, що омивається водами Атлантичного океану, представив світу чудовий джин The Botanist. Напої, народжені тут – це результат праці безлічі людей, які наслідують принцип «люби те, що робиш і роби те, що любиш». Винокурня Bruichladdich, де виробляють джин Ботаніст, не виключає такий підхід до роботи, створюючи найкраще з того, що можуть зробити руки людини.
Історія підприємства бере початок у 1881 році. Брати Харві з Глазго, не просто мрійники, а й умільці втілювати мрії в реальність, обрали мальовничий куточок на західному узбережжі острова Айла, і там звели завод. Примітно, саму споруду звели з бетону, що в ті часи було рідкістю і навіть якоюсь непокірливістю. Проте вкладення окупило себе далеко не відразу.
Підприємці мріяли про те, щоб напої їхньої марки підкорили серця не лише жителів Шотландії, а й усієї Британії. Для того, щоб мети було досягнуто, вони мали всі козирі: висока якість та смак напоїв не залишали сумнівів. Однак зовнішні події: невдалі угоди та несумлінні партнери, сімейні суперечки, фінансова криза, війни та навіть землетруси несприятливо відобразились на стані справ винокурні Bruichladdich.
Вперше підприємство припинило роботу у 1929 році. Завод викупив Джозеф Хобсон, проте зміна власника кардинально не змінила ситуації. Підприємство продовжувало зазнавати збитків, і зрештою було заморожено в 1994 році на цілих сім років.
Після того, як завод придбав Джим МакЕван, купити джин The strong>Botanist, а також інші напої цієї марки, стало можливим у всьому світі. Новий власник поставив собі за мету - вдихнути в підприємство життя, - і зараз успішно втілює її понад двадцять років. За цей час група інвесторів на чолі з Джимом МакЕваном зуміли відродити традиції Bruichladdich. Виробництво розширили новими потужностями, а також оснастили сучасними технологіями. Натхненні першими позитивними результатами роботи компанії, власники профінансували розробку нових рецептів напоїв, які зараз мають неймовірну популярність серед найсуворіших експертів. Islay Dry Gin. Сухий джин елітного класу випускають з 2009 року, проте на території нашої країни купити джин Ботаніст стало можливим зовсім недавно. Компанії знадобилося придбати нове обладнання Lomond – перегінний куб переривчастої дії, без якого було б неможливим виробництво джину. А через те, що куб має досить дивну форму, співробітники компанії навіть дали йому кумедну назву – Ugly Betty – Потворна Бетті.
Вкладення себе швидко виправдало. Незважаючи на порівняно невеликі обсяги виробництва, компанія почала отримувати нові замовлення на джин та підписувати контракти на постачання The Botanist з міжнародними компаніями. Це могло означати лише одне: з кожним днем все більше людей у світі хотіло купити The Botanist. Кожен новий відгук збільшував славу напою, і в результаті вона підтвердилася титулом першості в номінації Spirit of the Year від TWE.